CATEGORIES OF COMPANIES

TOOLEX – narzędzie do biznesowego sukcesu!

Data dodania: 23.09.2016
TOOLEX – narzędzie do biznesowego sukcesu!

 

Przed nami kolejna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, które organizowane są już po raz dziewiąty w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Tej najbardziej znaczącej imprezie branży obróbki metali w Polsce w sezonie jesiennym towarzyszą Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA, a także Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Takie połączenie różnych tematów targowych tworzy doskonałą platformę wymiany informacji, doświadczeń i opinii oraz daje możliwość spotkań i pozyskania zamówień w jednym miejscu i czasie.

 

Po raz kolejny w Expo Silesia spotykają się liderzy branżowi oraz przedstawiciele polskiego i światowego przemysłu obrabiarkowego, a także narzędziowego. Podczas tegorocznej edycji obecnych będzie niemal 500 firm z 13 krajów, prezentujących ofertę blisko 600 najważniejszych polskich i światowych marek. TOOLEX ponownie będzie gościł liderów z branży m.in.: FANUC, SCHUNK, DMG MORI Polska, MACHINE TOOLS INTERNATIONAL, GF Machining Solutions, Abplanalp, Sandvik, MS Spinex, STIGAL, HIGH TECHNOLOGY MACHINES, TBI TECHNOLOGY, EMUGE FRANKEN TECHNIK, NARZĘDZIA SKRAWAJĄCE TOOLS, POLTRA, AJAN, METAL TEAM, FABRYKA OBRABIAREK PRECYZYJNYCH "AVIA", FABRYKA NARZĘDZI FANAR , APX Technologie, Eckert AS Sp. z o.o. Alfleth Engineering AG, Tomaco Intro Sp. z o.o., NIKKEN Deutschland GmbH, HIW-Recycling Sp. z o.o., CORMAK, ELESA+GANTER a także wiele innych czołowych firm w branży obrabiarek i narzędziowej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą wystawców i marek reprezentowanych oraz planem ekspozycji.

 

Nie zabraknie nowości i premier na polskim rynku, a najlepsze produkty jak co roku zawalczą w prestiżowym konkursie o medal Expo Silesia. Wśród zgłoszonych nowinek znalazły się m.in. centra do obróbki laserowej, centra tokarskie i frezarskie oraz drutowe centrum elektroerozyjne. Noże, frezy, pokrętła, uchwyty i znakowarki to jedne z licznych nowości z zakresu narzędzi i akcesoriów niezbędnych dla branży obróbki. Nie zabraknie także najnowszego oprogramowania – między innymi NX 11 CAD/CAM oraz Solid Edge ST9 – lista nowości i premier.

 

O mocnej pozycji TOOLEX-u na targowym rynku świadczy m.in. prestiżowy Honorowy Patronat Ministerstwa Rozwoju, a także liczne grono silnych Patronów – instytucji branżowych i uczelni wyższych, którzy wspierają rozwój targów i dbają o ich aspekt merytoryczny. Prezentacje wystawców uzupełnia bogaty program wydarzeń – m.in. seminarium dotyczące technologii laserowych organizowane przez Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, a także spotkanie poświęcone tematyce olejowej przygotowane przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne Oddział Śląski i Politechnikę Śląską. Z kolei przedstawiciele Zakładów Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach sp. z o.o. podczas przeprowadzonych wykładów oraz konsultacji poruszą tematykę bezpieczeństwa maszyn, systemów oceny zgodności – oznakowania CE oraz zasad wzorcowania przyrządów pomiarowych. Ostatniego dnia targów zaprosimy także na seminarium o innowacyjnych metodach monitoringu, gromadzenia danych i optymalizacji parametrów procesu obróbki skrawaniem. Spotkaniu będzie towarzyszyć sesja warsztatowa, a w trakcie spotkania uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z technologią tworzenia aplikacji kontroli procesu obróbki skrawaniem i skonfigurować system monitoringu dopasowany do specyfiki własnego procesu. Zachęcamy do sprawdzenia programu targów oraz informacji o wydarzeniach towarzyszących.

 

Szczegółowe informacje na temat targów znaleźć można na www.toolex.pl

 

ZAPRASZAMY!

 

KONTAKT:

tel. 32 7887 541, 538, e-mail: toolex@exposilesia.pl

Centrum Targowo – Konferencyjne Expo Silesia

ul. Braci Mieroszewskich 124

41-219 Sosnowiec