CATEGORIES OF COMPANIES

Z Kuźni Raciborskiej do metra w Dżakarcie

Data dodania: 7.07.2017
Z Kuźni Raciborskiej do metra w Dżakarcie

Firma RAFAMET wraca na indonezyjski rynek. Wyprodukowana w Kuźni Raciborskiej tokarka kołowa typu UBF 112 N będzie pracowała w stolicy kraju, Dżakarcie. Maszyna zostanie jeszcze w tym roku wysłana zamawiającemu.

 

Z Kuźni Raciborskiej do metra w Dżakarcie
 

Tokarka kołowa typu UBF 112 N jest przeznaczona do regeneracji profilu jezdnego kół stosowanych w szynowych pojazdach kolejowych. Obrabiarka zapewnia również wydajną obróbkę zestawów nowych lub nowo obręczowanych. Maszyna jest jednym z bestsellerów Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A., jest uniwersalna i wydajna, to inwestycja na długie lata. Tylko w ubiegłym roku zamówili ją odbiorcy z Tajlandii, Namibii i Czech.

Producent z Kuźni Raciborskiej wraca na indonezyjski rynek po trzydziestoletniej przerwie, poprzednio klient z branży energetycznej zamówił aż sześć tokarek karuzelowych.
- Obrabiarka typu UBF 112 N będzie pracowała w zakładzie należącym do Jakarta MRT (metro w Dżakarcie). Maszyna zostanie wysłana do odbiorcy jeszcze w tym roku - mówi Norbert Jasłowski, kierownik sprzedaży Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A.

- Na wybór naszej oferty z pewnością wpłynęły referencje od klientów z Azji. To pierwsze zamówienie realizowane przez RAFAMET dla indonezyjskiego sektora transportu szynowego i mamy nadzieję, że nie ostatnie. Ten rynek ma duży potencjał. Liczymy, że dzięki temu kontraktowi będziemy mogli uczestniczyć w kolejnych inwestycjach realizowanych w tamtejszej branży kolejowej - podsumowuje Andrzej Rustanowicz, Dyrektor Eksportu Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A.


 

* * *


Autor tekstu: Anna Koza, Adventure Media

 

* * *
 

RAFAMET S.A.

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010,00 zł.


 

* * *

Kontakt:

www.rafamet.com.pl