KATEGORIE FIRM

EKO-OKNA Centaurem polskiego eksportu do Włoch

Data dodania: 4.10.2016
EKO-OKNA Centaurem polskiego eksportu do Włoch

INFORMACJA PRASOWAEKO- OKNA S.A. to jeden z krajowych liderów w sprzedaży stolarki otworowej. Firma odnosi sukcesy nie tylko na rynku polskim, ale również za granicą. Potwierdzeniem tego jest wyróżnienie Ambasadora RP w Rzymie, który przyznał Spółce z Kornic prestiżowy tytuł „Centaura polskiego eksportu do Włoch”.


EKO-OKNA Centaurem polskiego eksportu do Włoch

 

Firma EKO - OKNA S.A. posiada doskonale rozwiniętą produkcję, międzynarodowy handel i transport. Spółka zatrudnia ponad 2,4 tys. osób, a ma jeszcze spory potencjał w tworzeniu kolejnych miejsc pracy. Oferuje szeroki wachlarz produktów, w tym m.in. okien, drzwi, rolet, systemów przesuwnych, bram garażowych. Firma od lat znajduje się w czołówce producentów stolarki otworowej, a jej okna stanowią jeden z głównych, polskich towarów eksportowych.


W ostatnich latach stolarkę zakładu z Kornic w szczególności upodobali sobie Włosi. Wysoką dynamikę sprzedaży produktów na tym rynku docenił sam Ambasador RP w Rzymie, który przyznał firmie tytuł „Centaura polskiego eksportu do Włoch”. Jak tłumaczy Tomasz Orłowski, Ambasador RP we Włoszech, nagroda jest wyrazem uznania za wielkość eksportu w 2015 roku. To również sposób na uhonorowanie polskiego biznesu za działalność międzynarodową oraz kreowanie pozytywnego wizerunku polskiej przedsiębiorczości we Włoszech.


Nagroda przyznawana była w pięciu kategoriach - eksport surowców, przemysł i budownictwo, przemysł elektromaszynowy, ICT oraz przemysł spożywczy. EKO-OKNA wyróżnienie otrzymały w kategorii przemysł i budownictwo.


Włochy to jeden z głównych kierunków eksportowych firmy. - Pod kątem współpracy z klientami jesteśmy bardzo elastyczni, co jak widać doceniane jest nie tylko przez naszych partnerów biznesowych, ale również przez instytucje państwowe. Włosi cenią sobie wysoką jakość produktu, a my możemy im ją zagwarantować. Na bieżąco obserwujemy również trendy panujące na tym rynku i ściśle dostosowujemy ofertę do preferencji klientów - mówi Mateusz Kłosek, prezes Zarządu EKO-OKNA S.A. - Najważniejszą ocenę wystawiają nam i tak nasi klienci kupując od nas produkty. Z roku na rok notujemy wzrost sprzedaży, zdobywamy lub umacniamy się na kolejnych rynkach. Tworzymy nowe miejsca pracy, stawiamy na innowacyjność i rozwój - z tego jesteśmy dumni. Nagroda, którą właśnie otrzymaliśmy, daje nam sporo satysfakcji, ale też jest potwierdzeniem tego, że to, co robimy w Kornicach jest dostrzegane i doceniane na bardzo wymagających rynkach europejskich - dodaje prezes M. Kłosek.


***

 

Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media
Zdjęcia: Archiwum EKO-OKNA S.A.

***
EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE.


***
 

KONTAKT:

EKO OKNA S.A.

www.ekookna.pl


 

Kontakt dla mediów:
Justyna Korzeniak

justyna.korzeniak@adventure.media.pl

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70