KATEGORIE FIRM

EMT-Systems: Techniczne szkolenia on-line

Data dodania: 25.08.2020
EMT-Systems: Techniczne szkolenia on-line

EMT-Systems: Techniczne szkolenia on-line - czy to w ogóle możliwe?

Czego spodziewać się po technicznych szkoleniach on-line?

Większość kursów inżynierskich EMT-Systems - największego ośrodka szkoleń technicznych w Polsce, opiera się o ogromną dawkę zajęć praktycznych w specjalistycznych laboratoriach wyposażonych w rzeczywiste maszyny i urządzenia przemysłowe. Jakie kroki podjęto, aby w obecnej sytuacji pandemicznej przenieść je na platformy edukacji zdalnej i jednocześnie zachować pełną wartość szkolenia?

W siedzibie EMT-Systems powstały profesjonalne studia webinarowe z kamerami transmitującymi obraz pracy maszyn i urządzeń z laboratoriów szkoleniowych. Prowadzimy zajęcia, podczas których prezentujemy rozwiązania dla przemysłu przyszłości, ale również sami korzystamy z możliwości, jakie daje nam obecna technologia i wiele elementów szkolenia przenieśliśmy na platformy chmurowe. Uczestnikom udostępniamy też niezbędne oprogramowanie – STEP7, TIA Portal, NX, SoliEDGE czy SinuTrain. Wykorzystujemy symulatory, cyfrowe bliźniaki i zaawansowane dzielenie ekranu umożliwiające monitoring pracy. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się na żywo, kursanci mają stały kontakt z prowadzącymi i w każdym momencie mogą zadać pytanie. Użycie takich rozwiązań pozwala osiągnąć blisko 100% efektu szkolenia fizycznego.

Co wyróżnia szkolenia hybrydowe?

Coraz częściej organizowane są również tzw. szkolenia hybrydowe, które łączą uczestników stacjonarnych i on-line. Rozwiązanie umożliwia wybór pomiędzy uczestnictwem w kursie w siedzibie EMT-Systems w Gliwicach a interaktywnym kursem zdalnym – na żywo z dowolnego miejsca.

Uczestnicy kursu stacjonarnego pracują w laboratorium szkoleniowym, gdzie mają dostęp do zaawansowanej aparatury, urządzeń i systemów, z których prowadzone jest dane szkolenie. Z kolei uczestnicy tego samego kursu, którzy wybrali formę zdalną, łączą się z fizycznym stanowiskiem znajdującym się w laboratorium za pomocą zdalnego pulpitu. Sale szkoleniowe wyposażono też w specjalistyczny sprzęt zapewniający wysoką jakość przekazu audio-video: kamery, mikrofony, miksery itd.

 

Kontakt:

EMT-Systems Sp. z o.o.

32 4111 000

info@emt-systems.pl

emt-systems.pl