KATEGORIE FIRM

Odbiory wstępne tokarek wyprodukowanych przez RAFAMET

Data dodania: 26.07.2017
Odbiory wstępne tokarek wyprodukowanych przez RAFAMET

Pozytywnie zakończyły się odbiory wstępne maszyn, które Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. wyprodukowała dla zamawiających z Australii i Chin.
 

Odbiory wstępne tokarek wyprodukowanych przez RAFAMET
 

W czerwcu w siedzibie firmy RAFAMET gościł m.in. przedstawiciel operatora szybkiej kolei aglomeracyjnej z Sydney. Celem wizyty był odbiór tokarki podtorowej typu Tandem 2UGE 300 N. Tandem to dwie połączone ze sobą i pracujące jednocześnie tokarki, przeznaczone do regeneracji profili kół jezdnych zestawów kołowych zamontowanych na pojazdach trakcji szynowej. Obrabiarka umożliwia profilowanie kół dwóch zestawów kołowych pojazdów szynowych w tym samym czasie, co zdecydowanie skraca czas wyłączenia pojazdów z ruchu, a przez to zwiększa efektywność ich eksploatacji. Maszyna zostanie wkrótce wysłana zamawiającemu. Umowa z odbiorcą z Australii została zawarta w 2015 roku.
Wcześniej na tamtejszy rynek producent z Kuźni Raciborskiej dostarczył tokarki kolejowe innego typu.


Przedmiotem kolejnego odbioru wstępnego była również tokarka podtorowa serii UGE, tym razem pojedyncza. Maszyna jest przeznaczona do regeneracji profili kół jezdnych zestawów pojazdów trakcji szynowej. Obrabiarka umożliwia profilowanie kół ciężkich pojazdów szynowych bez konieczności demontowania ich, co również znacznie skraca czas wyłączenia pojazdów z ruchu i podnosi efektywność ich eksploatacji. Odbiorcą maszyny jest Guangzhou Metro Corporation - przedsiębiorstwo zarządzające metrem w chińskim mieście Kanton (tak brzmi polska nazwa miasta Guangzhou).

Spółka z Kuźni Raciborskiej dostarcza swoje produkty na chiński rynek, ale dotychczas nie współpracowała z firmą Guangzhou Metro Corporation. - To nasza pierwsza wizyta w siedzibie firmy. Jesteśmy zadowoleni, odbiór przebiega zgodnie z założeniami - mówił Cao Young, przedstawiciel zamawiającego, podczas odbioru przeprowadzonego w czerwcu.

 

Odebrana tokarka podtorowa jeszcze w tym roku zostanie dostarczona do zamawiającego. Warto podkreślić, że w warsztatach należących do odbiorcy pracować będą także cztery inne „podtorówki” wyprodukowane w tym roku przez firmę RAFAMET, tj: trzy obrabiarki pojedyncze oraz jedna obrabiarka typu Tandem.

 

* * *

 

Podpis zdjęć: Obiór wstępny UGE 150N przez klienta z Chin.

 

* * *


Autor tekstu i zdjęć: Anna Koza, Adventure Media