KATEGORIE FIRM

PORĘBA Machine Tools rozpoczęła pracę w Grupie RAFAMET

Data dodania: 9.03.2017
PORĘBA Machine Tools rozpoczęła pracę w Grupie RAFAMET

Mija rok od nabycia przez firmę RAFAMET S.A. znaku towarowego „Poręba 1798”. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka z Kuźni Raciborskiej przywraca świetność tej historycznej, uznanej w branży marce. Firma zdobyła pierwsze zamówienia na tokarki sygnowane znakiem „Poręba 1798”. Jeszcze w tym roku maszyny zostaną dostarczone do odbiorców w Indiach i Iranie.

 

PORĘBA Machine Tools rozpoczęła pracę w Grupie RAFAMET
 

PORĘBA Machine Tools to wyjątkowo silna marka z bogatymi tradycjami, chociaż w ostatnim okresie przeżywała pewne trudności. Od stycznia 2016 roku wyłącznym właścicielem dokumentacji obrabiarek Fabryki Urządzeń Mechanicznych „Poręba” Sp. z o.o. i znaku towarowego „Poręba 1798” jest Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A.
 

Spółka z Kuźni Raciborskiej realizuje wcześniejsze deklaracje kontynuowania tradycji marki „Poręba 1798” i rozwijania jej. Od 2016 działa PORĘBA 1798 Machine Tools sp. z o.o. (www.poreba1798.com). Działalność tej zależnej od RAFAMET S.A. spółki skupia się na oferowaniu i sprzedaży super ciężkich, ciężkich i średnich tokarek kłowych oraz płytowych, jak również wielkogabarytowych wiertarek i tokarko-wiertarek do głębokich otworów.

 

U progu bieżącego roku firma pozyskała zlecenia na dostawę trzech maszyn tej marki.
Przedmiotem umowy z odbiorcą z Indii są dwie tokarki TRB 135 o długości toczenia do 2 metrów. Maszyny będą przeznaczone do regeneracji łopatek i wałów wirników silników odrzutowych. Ich podstawowym zadaniem będzie toczenie, zostaną wyposażone w głowice szlifierskie do dokładnej obróbki.

Irańska firma reprezentująca przemysł stalowy zamówiła z kolei sterowaną numerycznie obrabiarkę TCF 200. Tokarka jest przeznaczona do toczenia cylindrycznych detali o średnicy do 2 metrów i długości do 8 metrów. Maszyna zostanie przygotowana do rozszerzenia w przyszłości jej zdolności obróbkowych o funkcję frezowania.


Wszystkie maszyny zostaną dostarczone klientom jeszcze w bieżącym roku.


* * *


Autor tekstu: Anna Koza, Adventure Media

 

* * *
 

RAFAMET S.A.

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010,00 zł.


 

* * *

Kontakt:

www.rafamet.com.pl

 

Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl

+ 48 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70