KATEGORIE FIRM

RAFAKO S.A. zaprezentowało swoje technologie na konferencji SOxNOx w Indiach

Data dodania: 9.10.2017
RAFAKO S.A. zaprezentowało swoje technologie na konferencji SOxNOx w Indiach

W New Delhi odbyła się konferencja pod nazwą SOxNOx Conference - Expo - Awards. Pośród uczestników znalazło się także RAFAKO S.A. jako dostawca technologii z zakresu odsiarczania i odazotowania spalin. Wydarzenie zorganizowane zostało przez fundację Mission Energy.


RAFAKO S.A. zaprezentowało swoje technologie na konferencji SOxNOx w Indiach

 

SOxNOx Conference - Expo - Awards odbyły się w dniach 21-22 września, w New Delhi (Indie), gromadząc specjalistów z branży energetycznej oraz sektora przemysłu cementowego z Indii, a także przedstawicieli firm o charakterze globalnym. Pośród nich nie mogło zabraknąć RAFAKO S.A., które na rynku indyjskim działa już od ponad 40 lat. Podczas konferencji SOxNOx, Spółka z Raciborza w bezpośrednich spotkaniach z uczestnikami wydarzenia, zaprezentowała swoje technologie i gotowość współpracy w tym zakresie.

 

Przemysł elektrociepłowniczy oparty na węglu jest dużym źródłem zanieczyszczeń przemysłowych w Indiach. W grudniu 2015 roku, w trakcie paryskiej konferencji klimatycznej, Indie zobowiązały się do podpisania umowy o redukcji emisji tlenków siarki i azotu. Wówczas wydano nowe normy, które niemal pokrywają się z tymi obowiązującymi w Unii Europejskiej.

W konsekwencji czego, technologie i produkty oferowane przez RAFAKO S.A (odsiarczanie, odazotowanie, a także odpopielanie spalin) wpisują się w obecne zapotrzebowanie indyjskiego sektora energetycznego. Słowa te potwierdza obecny na konferencji Marian Molenda, dyrektor rozwoju biznesu RAFAKO S.A. - Zainteresowanie naszymi produktami podyktowane jest m.in. istotną zmianą przepisów ochrony środowiska w Indiach, w zakresie obniżenia emisji siarki i azotu oraz emisji pyłów, które weszły w życie 1 stycznia tego roku. Obecnie w Indiach obserwujemy istny „boom” na dostawę instalacji odsiarczania i odazotowana spalin. Zarówno dla jednostek, które jeszcze pracują, jak i dla nowych - zaznaczył Marian Molenda i wyjaśnił przy okazji, jak ważny dla RAFAKO jest udział w takich przedsięwzięciach. - Jako, że bierzemy udział w przetargach na dostawę instalacji odsiarczania spalin w Indiach, uważam, że nasz udział w konferencji jest niezwykle potrzebny. Rynek indyjski jest ogromny, w związku z czym jest też sporo firm działających w tym sektorze. Obecni na targach byli też przedstawiciele firmy NTPC, potężnego przedsiębiorstwa zarządzającego elektrowniami w Indiach. Ponadto uczestniczyliśmy w spotkaniach związanych z nowymi projektami. Czas pokaże jakie będą tego rezultaty, jesteśmy dobrej myśli - powiedział M. Molenda i dodał, że firma RAFAKO dotychczas zaprojektowała, wyprodukowała i dostarczyła 14 kotłów opalanych węglem, olejem lub gazem dla Indii.


- Oferta RAFAKO S.A. względem rynku indyjskiego jest spora. W związku z tym udział w tego typu konferencjach to bardzo ważny aspekt działalności firmy. To istotne abyśmy stale umacniali swoją pozycję w tamtejszym sektorze energetycznym - wyjaśnił na koniec Marian Molenda.

 

***

 

AUTOR TEKSTU: MAGDALENA MATUSIK/ADVENTURE MEDIA

PODPIS ZDJĘĆ: http://soxnox2017.missionenergy.org

 

***
 

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.


 

***


KONTAKT:

www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70