KATEGORIE FIRM

SPOSÓB NA KRYZYS

Data dodania: 3.12.2020
SPOSÓB NA KRYZYS

SPOSÓB NA KRYZYS

 


Pandemia koronawirusa pokazała dobitnie, że rynek (zarówno światowy, jak i krajowy) nie był przygotowany na kryzys tej skali. Z przeprowadzonych badań rynku wynika że aż 89% firm sektora MŚP przyznało, że COVID-19 wyraźnie wpłynął na świadczone przez nich usługi (w tym produkcję i sprzedaż), a aż 60% z nich musiało ograniczyć swoją działalność. Znacznie ograniczono także inwestycje — ponad 75% badanych przyznało, że w najbliższych trzech miesiącach nie planuje żadnych nowych działań w tym obszarze. Są też pozytywy — pojawienie się kryzysu pokazało także, że wielu przedsiębiorców potrafi elastycznie prowadzić swoją działalność dostosowując się do obecnej sytuacji rynkowej. Przykładem powyższej inicjatywy jest stworzona podczas pandemii GRUPA SYNERGIA zrzeszająca sieć przedsiębiorstw oraz specjalistów z różnych branż. Według twórców ww. grupy współpraca wielu firm o uzupełniających się kompetencjach daje możliwość zwiększenia sukcesu i korzystnego rezultatu swojej pracy, tym samym podwyższa poziom wiedzy w przedsiębiorstwie. Dzięki połączeniu kompetencji oraz wykorzystaniu efektu synergii przedsiębiorstw grupa może zaoferować:

Usługi doradcze zmierzające do rozwiązywania problemów na etapach pomiedzy działami konstrukcyjnymi a działami produkcyjnymi.

Usługi projektowania polegające na Opracowywanie koncepcji nowych maszyn i urzadzen, przygotowanie dokumentacji technicznej i technologicznej.

Produkja komponentow na podstawie dokumentacji oraz montaż gotowych wyrobów.

Analizy funkcjionalne i wytrzymalościowe.

Wsparcie projektowania, budowy prototypów, prowadzenia badań i pomiarów.

Wsparcie w zakresie regulacji prawnych w branży automotive oraz prowadzenie badań certyfikujących i homologacyjnych.

Szkolenia z zakresu projektowania i analizy konstrukcji.

 

Przykładowe realizacjie Grupy SYNERGIA