KATEGORIE FIRM

Targi SYMAS®, MAINTENANCE oraz FASTENER POLAND® odbędą się już 14-15 października.

Data dodania: 8.10.2020
Targi SYMAS®, MAINTENANCE oraz FASTENER POLAND® odbędą się już 14-15 października.

Krok naprzód
Kluczowe wydarzenia dla branży przemysłowej w jednym miejscu

Trzy kluczowe dla branży przemysłowej wydarzenia: Targi SYMAS®, MAINTENANCE oraz FASTENER POLAND® odbędą się już 14-15 października. W tym samym czasie będzie miała miejsce premierowa edycja ANTYCOVID EXPO – pierwszych w Polsce Targów Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne. Synergia wydarzeń powoduje, że Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków będzie jedynym miejscem w Polsce oferującym przedsiębiorcom i inżynierom tak szeroki wachlarz produktów i usług.

Trzy w jednym

Nie przez przypadek Targi ANTYCOVID EXPO odbywają się w tym samym czasie i miejscu, co trzy najszybciej rozwijające się wydarzenia dla branży przemysłowej w Polsce. Przedsiębiorcy wiedzą, że ponowne zahamowanie gospodarki nie może mieć miejsca. Łańcuchy dostaw nie mogą być przerwane. Dlatego tak ważna jest troska o zdrowie pracowników. Najbliższe wydarzenia dotyczyć będą wszystkich najbardziej aktualnych tematów i pozwolą odnaleźć się w najnowszych rozwiązaniach dla biznesu, przemysłu i w nowych zasadach BHP. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy targów będą dodatkowo mogli wziąć udział w Konkursie #nowe BHP, w którym można wygrać dla firmy pakiety środków zwiększających bezpieczeństwo sanitarne. Przygotowano ponad 100 nagród m.in.: pakiety maseczek i przyłbic, środki do dezynfekcji, stacje do dezynfekcji rąk, usługi dezynfekcji powietrza i sterylizatory.

Targi SYMAS®/MAINTENANCE

Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® oraz Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE posiadają ugruntowaną pozycję na rynku. Jak zapewniają organizatorzy, dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu do wydarzenia, goście również w tym roku będą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Tegoroczny program udowadnia, że biznes z powodzeniem może iść w parze z nauką. W strefie workshops odbędą się spotkania ze specjalistami z firm takich jak: Ecol, eGmina, Ledolux, MESCO, Nestro, Polstage i Smart Lighting. Podczas wystąpień zostaną poruszone zagadnienia m.in. gwarancji stałego przepływu materiałów sypkich, wykorzystania symulacji komputerowej w modelowaniu transportu materiałów sypkich oraz systemów oświetleniowych w dobie transformacji przemysłowej 4.0. Nowościami w tym roku są strefy tematyczne: LIGHTING dla firm z obszaru oświetlenia przemysłowego oraz MINING dla sektora górniczego. Szczegóły www.symas.krakow.pl, www.mtc.krakow.pl

Targi FASTENER POLAND®

Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND® są jednym z najszybciej rozwijających się wydarzeń w Europie Centralnej. Tegoroczna edycja będzie mniejsza, ale nie oznacza to, że mniej korzystna. Z całą pewnością udział w targach to dobry krok w celu powrotu na właściwe tory w biznesie. Branżowe wydarzenia są bowiem kołem zamachowym całej gospodarki. Dzięki nim wiele firm – zwłaszcza małych i średnich – zdobyło nowe rynki zbytu, rozpowszechniło w swoich branżach najnowsze rozwiązania technologiczne, ale przede wszystkim wypromowało wyjątkowo szybko swoją ofertę. To również okazja do nawiązania nowych i utrwalenia dotychczasowych relacji, które teraz są na wagę złota. - Większość firm już otrząsnęła się z szoku kwietniowego i powoli zaczyna walczyć o nowe projekty, a także nowe rynki. Zatrzymanie się Włoch stworzyło pewną lukę dla polskiego eksportu. Kraje bałkańskie, ale także Niemcy otworzyły się bardziej na polskie śruby czy wkręty. Wskaźnik wyprzedzający dla przemysłu, indeks PMI (ankieta wśród największych firm przemysłowych w Polsce pod kątem przyszłych zakupów surowców i materiałów) wynosił w lipcu 47 punktów (powyżej 50 oznacza ożywienie gospodarcze), więc nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. Trzeba patrzeć do przodu i szukać dalej nowych kontaktów, nowych zleceń i nowych rynków. – twierdzi Marek Łangalis, właściciel firmy Olfor. Szczegóły www.fastenerpoland.pl

Targi ANTYCOVID EXPO

Zadaniem właścicieli i managerów zakładów produkcyjnych oraz firm jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. Jakie produkty i usługi wybrać? Jak odnaleźć się w gąszczu internetowych ofert? Rozwiązaniem będzie udział w ANTYCOVID EXPO. Podczas targów ofertę zaprezentuje 120 producentów i dystrybutorów środków ochrony osobistej, technologii oczyszczania i dezynfekcji powierzchni, środków i sprzętów do dezynfekcji, systemów kontroli dostępu, akcesoriów ochronnych, osłon antywirusowych, firm specjalizujących się w segregacji i utylizacji zużytych materiałów ochronnych, szkolenia BHP oraz innych usługach. Innowacyjne urządzenie do czyszczenia poręczy schodów ruchomych m.in. w galeriach handlowych, marketach, lotniskach i w metrze. Robot wykorzystujący technologię VR (virtual reality), aby skutecznie dezynfekować przestrzeń. Rączki do bezdotykowego otwierania drzwi. Fińskie urządzenie do oczyszczania powietrza. System pomiaru temperatury, który automatycznie reaguje na zmienne warunki atmosferyczne. To tylko niektóre z rozwiązań, jakie zobaczymy i przetestujemy w EXPO Kraków. Szczegóły www.antycovidexpo.pl

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Firma Targi w Krakowie przygotowała szczegółowe zasady bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i w porozumieniu z Polską Izbą Przemysłu Targowego. Przy wejściu do EXPO Kraków wprowadzony będzie obowiązkowy pomiar temperatury. Każdy uczestnik targów musi zarejestrować swoją obecność na stronie internetowej i wypełnić ankietę epidemiologiczną, a w dniu targów bezdotykowo zeskanować pobrany bilet.

Strefa w lobby zostanie tak zorganizowana, aby zminimalizować liczbę osób przebywających w jednym miejscu, zaś obsługa zadba o regularną dezynfekcję często dotykanych elementów infrastruktury. Na targach obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek lub przyłbic, które będzie także można zakupić na miejscu. Punkty informacyjne zostaną oddzielone plexi. W przestrzeniach wspólnych staną bezdotykowe dezynfektory. – Dysponujemy obiektem o takiej powierzchni i – co ważne – kubaturze – że z łatwością możemy sprostać wymaganiom bezpieczeństwa sanitarnego na naszych imprezach. EXPO Kraków jest w pełni przygotowane do organizowania wydarzeń w obecnej sytuacji i z niecierpliwością czekamy na nadchodzące wydarzenia. W końcu wszyscy jesteśmy spragnieni spotkań. – zapewnia Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie. 

To od nas zależy, w jakim miejscu będzie nasz biznes za rok. Co możemy zrobić? Nie poddawać się, działać i próbować się odnaleźć w nowych warunkach sanitarnych. Doświadczenie wydarzeń zorganizowanych do tej pory w EXPO Kraków pokazuje, że bezpieczny biznes jest możliwy. Nie traćmy zatem czasu, spotkajmy się w jednym z najlepiej przygotowanych do tego miejsc – w EXPO Kraków.